Haber Detayı
14 Ocak 2021 - Perşembe 18:26 Bu haber 1197 kez okundu
 
Sağlık çalışanlarına korona virüs aşıları yapılmaya başlandı
SAĞLIK Haberi
Sağlık çalışanlarına korona virüs aşıları yapılmaya başlandı

Seydişehir ilçe sağlık müdürü Dr. Hakan Özdemir, sağlık çalışanlarına Covid-19 aşılarının yapılmaya başlandığını açıkladı.

İlçe sağlık müdürlüğü, Devlet hastanesi ve aile hekimliği birimlerine aşı dağıtımının gerçekleştirildiğini kaydeden Dr. Özdemir, aşının hastalıktan korunmada önemli bir silah olduğunu ifade etti.

Özdemir, ‘’ İnsanlık tarihindeki tüm salgın hastalıklar gibi koron virüs salgınının da toplumsal bağışıklığının artması ile kırılabilir. Sağlık Bakanımız hiç tereddüt etmeden aşı oldu. Topluma aşının tek çare olduğu güvenini vermiştir.’’ diye konuştu.

Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Seyit Ali Deniz, ‘’ Hastanemizdeki personelin aşılanmaları devam ediyor. İnşallah halkımızda çeşitli spekülasyonlara inanmadan aşılansınlar. Çünkü bu hastalığın şuanda aşılamadan başka bir çözümü gözükmüyor. Kamu ve özel sağlık çalışanlarımız MHRS randevu sisteminden randevu alarak, sağlık bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş hekimler ve sağlık çalışanları tarafından aşının barkodu okutularak aşılanabileceklerdir.’’ dedi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Sağlık, çalışanlarına, korona, virüs, aşıları, yapılmaya, başlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı