Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 11:46 Bu haber 801 kez okundu
 
Kaymakam Erdoğan, okul tarımsal serasını inceledi
EĞİTİM Haberi
Kaymakam Erdoğan, okul tarımsal serasını inceledi

Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, KOP mesleki gelişim atölyesi projesi kapsamında açılan özel eğitim uygulama okulunda kurulan tarım serasını inceledi.

Özel eğitim uygulama okulunu ziyaret eden Kaymakam Erdoğan, burada öğretmen ve öğrenciler tarafından faaliyete geçen tarımsal üretim serasını gezdi.

Uygulama okulu Müdürü Cafer Akın’dan bilgi alan Kaymakam Erdoğan, KOP projesiyle kurulan okul bahçesindeki serada gençleri üretime davet etmesi takdir edilecek bir durum olduğunu söyledi.

Kaymakam Erdoğan, yaptığı açıklamada, "Okulun serasında dikimi ve yetiştirilmesinde başarı sağlanarak ikinci ürün hasadı toplanma seviyesine gelmiş. Tohumdan hasada kadar ekimi yapılan serada domates, biber, salatalık, marul, maydanoz, sarımsak, pırasa, kavun, karpuz, çilek gibi sebzeler yetişmiş.

Öğrencilerimizin mesleki becerilerini geliştirilmesi serada tarımsal faaliyetlere katılmaları amacına ulaşmış. Dünyada tarımın stratejik bir konuma geldiği süreçte Bu türlü projelerle tarımsal üretim faaliyetlerinin teşvikine destek olacağız. Okul yöneticilerini ve öğrencileri kutluyorum ’’ dedi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Kaymakam, Erdoğan,, okul, tarımsal, serasını, inceledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı