Haber Detayı
20 Eylül 2020 - Pazar 13:56 Bu haber 2674 kez okundu
 
İranlı aile hes kodu alamadı Seydişehir’de mahsur kaldı
Görüntülü haber..
YAŞAM Haberi
İranlı aile hes kodu alamadı Seydişehir’de mahsur kaldı

İki yıl önce İran’dan Eskişehir’e gelen aile oradan da çalışmak içi Seydişehir’e geldi bir köydeki ahırda 2 çalıştıktan sonra Otokar’a gece saat 03’te bırakıldı.  HES kodu (Hayat eve sığar) alamadıkları için çaresizlikten mahsur kaldılar.

İran uyruklu elektrik mühendisi Hamid shobeiri, eşi muhasebeci Someyeh Estaji, 5 aylık bebekleri Arad shobeiri Eskişehir’deki yaşamlarından sonra Seydişehir’e çalışmak için geldiler. Bir köyde 2 gün çalıştıktan sonra otogara getirip bunları bırakıverdiler. Nüfus cüzdanları olmadığı için Sağlık bakanlığından Hes kodu alamadılar şimdi onlara otogar çalışanları sahip çıktı.

Seydişehir Metro temsilcisi Mehmet Kavalcı, ‘’Gece aç susuz 5 aylık çocuklarıyla otogara bırakıvermişler. Her ne kadar kısıtlı imkânlarımızla yardımcı olsakda bunlara devlet yetkililerimizin el uzatması gerekir. Nüfus kâğıtları olmadığı içinde yolculuk yapamıyorlar’’ diye konuştu.

Elektrik Müh. Hamid shobeiri, ‘’Tekrar Eskişehir’e gitmek istiyoruz. HES kodu olmadığı için burada kaldık. Parmaızda yok’’ dedi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: İranlı, aile, hes, kodu, alamadı, Seydişehir’de, mahsur, kaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı