Haber Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 02:56 Bu haber 2347 kez okundu
 
Boş sokakları 19 Mayıs ruhu doldurdu
ANALİZ Haberi
Boş sokakları 19 Mayıs ruhu doldurdu

Seydişehir’de pencerelerine, balkonlarına çıkan binlerce kişi, ellerindeki bayraklarla marşlara eşlik etti.

Korona virüs salgınına rağmen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle geçen yıllardaki gibi geniş katılımlı buluşmalar yapılamasa da, “19 Mayıs ruhu” ilçenin cadde ve sokaklarındaydı.

Vatandaşlar evlerinin balkon ve pencerelerini Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle kırmızıya boyarken, yine Atatürk ve Türk bayraklarıyla donatılmış belediye araçları da, marşlar eşliğinde ilçeyi turladı. Saatler 19.19’u gösterdiğinde, aynı anda İstiklal Marşımız okundu.

Kaymakam Aydın Erdoğan ve Belediye Başkanı Mehmet Tutal, etkinlikte yer aldı. Hep birlikte istiklal marşını okudular. Belediye meydanında ve stadyumda gençlerin coşkularına ortak oldular.

İki anlamlı günü kutladık;

Bir taraftan da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 101. Yılını ve Kadir gecesini birlikte kutlamanın heyecanını yaşadık.

Milletimiz hiçbir zaman bağımsızlığından ödün vermemiş. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda emperyalizme karşı koyarak diğer yandan da bayramına sahip çıkarak göstermiştir. 101 yıl önce parlayan bu ateş bu gün dahi güzel ülkemizin geleceğini aydınlatmaktadır.

BİN AYDAN HAYIRLI 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor  birlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının yaşandığı Mübarek Ramazan ayını idrak ettiğimiz bin aydan daha hayırlı olarak bilinen Kadir Gecesi’nin halkımıza ve Tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesini dileriz.

Seydişehir Gündem Ekibi 

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Boş, sokakları, 19, Mayıs, ruhu, doldurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı